Послуги

Діагностика та диференціальна діагностика захворювань суглобів є одним із найважливіших завдань клінічної медицини. З широким впровадженням у клінічну практику МРТ досліджень стало можливо проводити візуалізацію як кісткових структур суглоба, а й фіброзно-хрящових елементів з оцінкою їх функціональних порушень.

При МРТ дослідженні суглобів та кістково-м’язової системи проводитиметься аналіз:

  • стани менісків для колінного, променево-зап’ясткового суглобів та фіброзного краю суглобової западини для плечового та тазостегнового суглобів
  • стану зв’язок та цілісності суглобового хряща
  • наявність патологічного випоту
  • змін кісткового мозку
  • стан оточуючих суглобів м’язів та сухожиль для навколосуглобових кіст

МРТ дослідження плечового суглоба

Показанням для МРТ досліджень плечового суглоба є: звичний вивих, утиск нервів, розрив суглобової капсули, патологія м’язів, сухожиль і зв’язок плеча (міозити, тендиніти та запальні зміни сухожиль), деформуючий остеоартроз, ревматоїдний поліартрит, а також новоутворення у області суглоба, метастази, спортивні та побутові травми.

МРТ дослідження ліктьового суглоба

На сьогоднішній день за допомогою МРТ томографії можливо провести точну діагностику патології ліктьового суглоба, не використовуючи біопсію та артроскопію. Крім того, за допомогою МРТ дослідження можна визначити внутрішньокістковий тиск, що значно підвищує точність дослідження захворювань ліктьового суглоба.

Показання, за якими проводитися МРТ дослідження ліктьового суглоба, є: синдром утиску нервів, хибний суглоб, паталогічні переломи при остеопорозі, новоутворення, хронічний больовий синдром, розриви та надриви суглобової капсули та хрящів, артрит, відрив шиловидного відростка.

МРТ дослідження променево-зап’ясткового суглоба

Зап’ястя і променево-зап’ястковий суглоб є частою і легко травмованою областю тіла. Магнітно-резонансна томографія дає можливість візуалізувати всі компоненти променево-зап’ясткового суглоба, а також виявити патологію кісток та м’язів передпліччя.

Показання, за якими проводиться МРТ дослідження променево-зап’ясткового суглоба: травми різного походження, пошкодження зв’язок і капсул суглоба, утиск нервових закінчень, артрити та артрози, подагричні зміни, запальні процеси, стенозуючий лігаментит.

МРТ дослідження кисті

Даний вид томографії проводитися досить рідко і дає повну картину стану м’яких і кісткової тканини кисті. Показання до проведення магнітно-резонансної томографії кисті є артрити та артрози суглобів кисті різного походження, переломи кісток, утиск нервів, пошкодження м’язово-сухожильного апарату кисті, злоякісні процеси, аномалії розвитку та складні вивихи суглобів кисті, порушення генезу, контрактура Дюпюїтрена та інше.

МРТ дослідження колінного суглоба

Колінний суглоб відноситься до найбільш часто травмованих, за статистичними оцінками ушкодження колінного суглоба становить від 15 до 50% всіх спортивних травм. Він частіше за інші суглоби піддається радіологічному дослідженню – понад 40% усіх досліджень на суглоби припадає на колінний суглоб.

Показання магнітно-резонансного дослідження колінного суглоба є больовий синдром у суглобі неясного генезу, новоутворення, травми коліна, розриви зв’язок та суглобової капсули, артрити, випіт суглобової рідини та багато іншого.

МРТ дослідження гомілкостопу

МРТ томографія є максимальною інформативним методом дослідження гомілковостопного суглоба. Висока роздільна здатність методу дозволяє пошкодження, надриви і травми в кілька міліметрів, що дуже важливо при дослідженні зв’язок і сухожилля гомілковостопного суглоба, а особливо при дослідженні Ахіллова сухожилля.

МРТ дослідження гомілковостопного суглоба рекомендують використовувати при переломах (у тому числі й внутрішніх), вивихах, розтягуваннях та розривах зв’язок та сухожиль, артрозах та артритах, злоякісні та доброякісні пухлини, утиск нервів та розрив зв’язок.

МРТ дослідження стопи

МРТ томографія стопи дає можливість проводити візуалізацію м’язів, хрящів, сухо жител та кісток, у різних проекціях, що дуже важливо при діагностиці таких захворювань як артриті та артрозі дрібних суглобів стопи, оцінка патологічних змін при подагрі, розтягування, розриви та переломи, неправильне зрощення, запальні захворювання стопи, гостре та хронічне порушення кровопостачання стоп, новоутворення різного генезу.